Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Strona na której się znajdujesz korzysta z plików cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności.
close

   Chlamydia stała się groźną epidemią XXI wieku. Infekcja ta może być przekazana przez seks analny, oralny i waginalny z chorym partnerem. Powoduje bezpłodność i poronienia. 

   To wolność seksualna i częsta zmiana partnerów spowodowały tę epidemię XXI wieku. Powoli wyniszcza ona zdrowie i siły człowieka, doprowadzając do wymierania ludzkości. 

 Według Światowej Organizacji Zdrowia, w roku 1999, około 92 miliony osób zainfekowanych było chlamydią. Pomyślmy teraz, ile miliardów dolarów państwa muszą płacić za leczenie tych ludzi! O ileż tańsza byłaby edukacja seksualna... 

 Patogenem chlamydiozy, niebezpiecznej choroby wenerycznej, jest Chlamydia trachomatis. 

  Chlamydie wywołują zapalenie narządów płciowych (ropną wydzielinę, destrukcję tkanek, zanik funkcji narządów), niepłodność lub bezpłodność, zaburzenia wzroku (ropna wydzielina z oczu każdego ranka wskazuje na istnienie chlamydii), choroby układu pokarmowego (różnorodne zaburzenia układu pokarmowego, zapalenie trzustki, cukrzycę, zaburzenia czynności wątroby), niszczą ścianki naczyń krwionośnych i, według badań naukowców Johannesburga, są one zdolne doprowadzić do zawału serca. 

 Chlamydie są ściśle związane z rzęsistkiem. Dopiero niedawno odkryto, że w okresie rozmnażania się chlamydie, tworząc własne mikrokolonie, mieszkają wewnątrz rzęsistka pochwowego. Rzęsistek pochwowy pełni funkcję szpitala położniczego i chroni chlamydie od niekorzystnych warunków (na przykład: niszczących je preparatów). Chlamydie trafiają do wnętrza rzęsistka na dwa sposoby. 

 Droga pierwsza. Rzęsistek pochwowy połyka chlamydie, żeby przetrawić i nasycić się nimi. Ale chlamydie potrafią stworzyć wokół siebie wakuole (kokony ochronne) i żyją nadal. Tak chlamydie stają się pasożytami rzęsistka, gdzie się rozmnażają. 

 Inna droga. Chlamydie mogą samoczynnie przenikać do wewnątrz, przez szczeliny w błonie rzęsistka pochwowego, gdzie rozmnażają się i stają się jego pasożytami. Pod wpływem pasożytów rzęsistek pochwowy staje się bardziej aktywny, tzn. złośliwy. Właśnie z tego powodu obserwujemy objawy infekcji rzęsistkowicy i chlamydiozy o wspólnym oddziaływaniu.