Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Strona na której się znajdujesz korzysta z plików cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności.
close

   Zaniedbane jelita: cienkie i grube – miejsca zagnieżdżania się pasożytów.

   Większość pasożytów znajduje się w obu jelitach: cienkim i grubym. Według opinii Królewskiej Akademii Medycznej Wielkiej Brytanii, „95% chorób i dolegliwości pośrednio lub bezpośrednio związanych jest z zanieczyszczeniem jelita grubego”. Akademia określa 36 rodzajów substancji zatruwających, formujących się w jelicie grubym. Toksyny dostają się do krwiobiegu i destrukcyjnie wpływają na nasz organizm.

  Poniżej przedstawiam fragment pracy „Zdrowie jelita grubego”, znanego amerykańskiego lekarza – dra Normana W. Walkera, który zmarł w wieku 99 lat:

  „Eliminacja niestrawionego jedzenia i innych odpadów oraz toksyn jest równie ważna, jak właściwe trawienie i asymilacja tego jedzenia. Uważam, że nie ma nic ważniejszego życiowo niż ochrona przed niebezpieczeństwem toksyn i trucizn, które są wynikiem zanieczyszczonego fekaliami jelita grubego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nieprawidłowe wydalanie resztek produktów trawienia powoduje dużą fermentację i odkładanie się ich w jelicie cienkim i grubym, od czego zależy długość życia!”. (dr N. Walker)

  Według opinii doktora Bernarda Jensena – głównego specjalisty w zakresie badań i leczenia jelita grubego: „W jelicie grubym przeciętnego człowieka w wieku powyżej 40 lat nawarstwia się od 2 do 12 kilogramów kału. W tych niewyprowadzonych na zewnątrz resztkach kału "kwitną" pasożyty wszystkich rozmiarów, które powoli i zdecydowanie zatruwają cały organizm. Oprócz tego, pasożyty otrzymują najlepsze pożywienie. One z wdzięcznością spożywają najbardziej pożywne substancje z jadłospisu swojego gospodarza, pozostawiając mu tylko resztki. Właśnie dlatego, u wielu ludzi, prowadzących zdrowy tryb życia i zażywających witaminy, nie zauważamy znacznej poprawy stanu zdrowia”.

   Bardzo trudno jest uwierzyć, że w jelicie grubym - w ciągu życia - odkłada się od 10 do 20 kg kamieni kałowych i aż około 2 kg pasożytów. Jelito cienkie i grube jest mianowicie środowiskiem, gdzie przebywa 90% pasożytów.

   Jako ciekawostka: po śmierci amerykańskiego aktora Johna Wayna, z jego jelita usunięto 18 kg stwardniałych kamieni kałowych, a u Elvisa Presleya - po śmierci - znaleziono 27 kg takich kamieni.